x_8cdeb611

 

Білай Ірина – майстер з соломоплетіння, член спілки майстрів  народного мистецтва України, відмінник освіти України, педагог від Бога та перш за все МУДРА ЖІНКА, Берегиня свого Роду, Хранителька традицій! Мудра, винахідлива, сувора, ніжна, наполеглива, слабка, але сильна духом креативна творча особистість.

Майстриня народилася у селищі Широке, що біля найдовшого в Європі міста Кривий Ріг, Дніпропетровської обл.. Саме її походження дало той ковток свободи, ту близькість до природи, розуміння своєї землі та народу.

Тільки той, хто бачив Широківські балки зможе збагнути її широку душу.

За професією викладач математики, вона присвятила педагогічній діяльності все сво\ життя. Але прагнула більшого. Шукала своє…І знайшла себе у теплому, пронизаному сонячними променями мистецтві соломникарстві. Майстриня каже: « Математика привела до ладу мій розум, а соломо плетіння – це моя душа». Більше 20 років вона радує своїх шанувальників сповненими фантазії роботами, проводить майстер-класи, займається благодійністю та просвітницькою роботою. Має досвід роботи з дітьми-інвалідами, дітьми з вадами слуху та вадами зору. На її рахунку численні персональні виставки в музеях та виставкових залах Києва та фестивалях по всій Україні.

Ірина Білай – це воля, незалежність, стрімкий політ фантазії, незаангажований політичними перипетіями та сірістю буденних дрібниць. Це жовтогарячий сонях серед поля, що поглядом тягнеться до життєдайного сонечка.

В її глибоких зелених очах є все: правда життя, досвід, горе та щастя пізнання, але більш від усього там любові! Це любов до світу, людей, що в ньому живуть та до Життя.

В її мозку – незбагненний світ, в її серці – любов, в її душі – Бог.

 

 

llnnzsg8X3w

Якщо Ірина Білай чітко визначилась із своїми вподобаннями та прямує до чергових висот обраною дорогою, то шлях Марічки тернистий, заплутаний та має низки поворотів. На право – соломоплетіння, на ліво-мандри, прямо-дизайн одягу. Ці пошуки себе заводили її від захоплення японською стриманістю до іспанських пристрастей. Вчора вона шила легінси з латексу, сьогодні танцює, а завтра пече пряники.  З новенького, вона пробує свої сили в світі шоколаду Чи стане вона шоколатьє , стане зрозумілим згодом. Проте, куди б не заводили стежки з великого шляху, мандруючи, пізнаючи світ та себе у ньому, вона все більше відчуває своє коріння та любов до українського мистецтва.  А саме плетіння павуків  – божественна геометрія її медитація, натхнення та любов вже багато років.